מה זה אומר? מילון מונחים רפואיים ליולדת

הריון ולידה

מה זה אומר? מילון מונחים רפואיים ליולדת

כשאת בהריון את נחשפת לעולם שלם של מושגים חדשים שאמורים לתאר את המצב הפיזי שלך, תהליכים או בדיקות הקשורות באופן ישיר אלייך. הבעיה היא, שלעיתים קרובות המושגים הללו לא אומרים לך כלום ואפילו מבלבלים אותך יותר. למה? כי הם מושגים מקצועיים מעולם הרפואה, בהם משתמש בעיקר הצוות הרפואי ואלא אם את לא מגיעה מהתחום קשה להבין אותם באופן אינטואיטיבי. אנחנו, צוות הרופאים, הרופאות והמיילדות, תמיד שם כדי להסביר ולהרגיע בכל שלבי ההיריון והלידה, אבל אין כמו ידע והכנה מראש שיכולים להעניק לך רוגע ברגעים המיוחדים והלחוצים של הלידה! אז הכנתי במיוחד בשבילך, מילון מונחים פשוט וקל להבנה, עם כל המילים והמושגים הנפוצים ביותר כדי שתגיעי מוכנה ובטוחה ללידה שלך.

איך מתארגנים מראש כשאת חוזרת לעבודה ורוצה להמשיך להניק?

הנקה

איך מתארגנים מראש כשאת חוזרת לעבודה ורוצה להמשיך להניק?

הגיע השלב בו את צריכה או רוצה לחזור לעבודה... אבל איך בדיוק ממשיכים להניק ככה? אז זה אפשרי אבל אין ספק שדורש התארגנות מראש וביסוס שיגרה חדשה. אם את עובדת במשרה חלקית או מהבית זה עשוי להיות פשוט יותר אבל גם לעובדות במשרה מלאה – הנקה היא אפשרית!

ניתוח קיסרי באפס הפרדה

לקראת הריון

ניתוח קיסרי באפס הפרדה

גישת "אפס הפרדה" כבר די מוכרת לרוב הנשים בישראל ובעולם, והביקוש למחלקות אפס הפרדה עולה בהדרגתיות. הגישה מאפשרת ליולדות המעוניינות בכך, להיות צמודות לתינוק או לתינוקת שלהן אחרי הלידה, מבלי להיפרד אפילו לשנייה – עד השחרור מבית החולים. באפס הפרדה האמא החדשה נמצאת עם התינוק בכל שלבי הטיפולים הראשוניים, שבדרך כלל מבוצעים בתינוקייה ולא בנוכחותן בלידות שאינן במחלקת אפס הפרדה.