מה זה אומר? מילון מונחים רפואיים ליולדת

הריון ולידה

מה זה אומר? מילון מונחים רפואיים ליולדת

כשאת בהריון את נחשפת לעולם שלם של מושגים חדשים שאמורים לתאר את המצב הפיזי שלך, תהליכים או בדיקות הקשורות באופן ישיר אלייך. הבעיה היא, שלעיתים קרובות המושגים הללו לא אומרים לך כלום ואפילו מבלבלים אותך יותר. למה? כי הם מושגים מקצועיים מעולם הרפואה, בהם משתמש בעיקר הצוות הרפואי ואלא אם את לא מגיעה מהתחום קשה להבין אותם באופן אינטואיטיבי. אנחנו, צוות הרופאים, הרופאות והמיילדות, תמיד שם כדי להסביר ולהרגיע בכל שלבי ההיריון והלידה, אבל אין כמו ידע והכנה מראש שיכולים להעניק לך רוגע ברגעים המיוחדים והלחוצים של הלידה! אז הכנתי במיוחד בשבילך, מילון מונחים פשוט וקל להבנה, עם כל המילים והמושגים הנפוצים ביותר כדי שתגיעי מוכנה ובטוחה ללידה שלך.

איך מתארגנים מראש כשאת חוזרת לעבודה ורוצה להמשיך להניק?

הנקה

איך מתארגנים מראש כשאת חוזרת לעבודה ורוצה להמשיך להניק?

הגיע השלב בו את צריכה או רוצה לחזור לעבודה... אבל איך בדיוק ממשיכים להניק ככה? אז זה אפשרי אבל אין ספק שדורש התארגנות מראש וביסוס שיגרה חדשה. אם את עובדת במשרה חלקית או מהבית זה עשוי להיות פשוט יותר אבל גם לעובדות במשרה מלאה – הנקה היא אפשרית!

משכב לידה – ההחלמה שאחרי הלידה (ובדרך כלל לא בשכיבה)

הריון ולידה

משכב לידה – ההחלמה שאחרי הלידה (ובדרך כלל לא בשכיבה)

בשנים האחרונות, אולי בזכות תיעוד עצמי של נשים אחרי לידה ברשתות החברתיות, אנחנו יותר חשופים לגוף "אמיתי" אחרי לידה. הסימנים, הכאבים, השינויים והקשיים מקבלים מקום ונוכחות ואינם מוסתרים. אם נציץ בתמונות ברשת, דימויים מציאותיים יותר מחליפים את הדימוי של אישה אחרי לידה, שחיוך ענק מרוח על פניה (כי לא כואב לה כלום), לבושה בשמלה לבנה צחורה מתנפנפת (כי היא לא מדממת) מניקה בקלות תינוק עגלגל וחלק (כי אין לו אדמומיות או פצעונים על כל הפנים). אם זו את, אנחנו שמחים מאוד בשבילך! אבל את במיעוט 🙂

ניתוח קיסרי באפס הפרדה

לקראת הריון

ניתוח קיסרי באפס הפרדה

גישת "אפס הפרדה" כבר די מוכרת לרוב הנשים בישראל ובעולם, והביקוש למחלקות אפס הפרדה עולה בהדרגתיות. הגישה מאפשרת ליולדות המעוניינות בכך, להיות צמודות לתינוק או לתינוקת שלהן אחרי הלידה, מבלי להיפרד אפילו לשנייה – עד השחרור מבית החולים. באפס הפרדה האמא החדשה נמצאת עם התינוק בכל שלבי הטיפולים הראשוניים, שבדרך כלל מבוצעים בתינוקייה ולא בנוכחותן בלידות שאינן במחלקת אפס הפרדה.

לרקוד כל הדרך ללידה

הריון ולידה

לרקוד כל הדרך ללידה

כן כן, נשים יקרות, לידה היא בדיוק הזמן לנענע את האגן! אתן בטח ממלמלות לעצמכן מתחת לבטן: "ממש, הדבר האחרון שאני אחשוב עליו באמצע הטירוף זה להתחיל לרקוד". ובכן... בהחלט כן! ריקוד הוא דרך מצוינת לקדם לידה, לעזור לראש העובר להתבסס באגן ולקדם פתיחה. וזה, כידוע, כל מה שיולדת חולמת ברגעי הלידה.