ניתוח קיסרי באפס הפרדה

גישת "אפס הפרדה" כבר די מוכרת לרוב הנשים בישראל ובעולם, והביקוש למחלקות אפס הפרדה עולה בהדרגתיות. הגישה מאפשרת ליולדות המעוניינות בכך, להיות צמודות לתינוק או לתינוקת שלהן אחרי הלידה, מבלי להיפרד אפילו לשנייה – עד השחרור מבית החולים. באפס הפרדה האמא החדשה נמצאת עם התינוק בכל שלבי הטיפולים הראשוניים, שבדרך כלל מבוצעים בתינוקייה ולא בנוכחותן בלידות שאינן במחלקת אפס הפרדה.

אורה סופרין מיילדת בשמיר יולדות

מה זה קיסרי באפס הפרדה?

שמיר יולדות היא אחת המחלקות הראשונות בישראל שאפשרה ליולדות שלה לבחור בגישת אפס הפרדה גם בניתוח קיסרי. אנחנו מתאימים את כל התנאים לאפס הפרדה בחדר הניתוח, כך שהתינוק או התינוקת יכולים להיות צמודים לאמא מרגע הלידה.

מי יכולה ללדת בקיסרי אפס הפרדה?

ניתוח כזה דורש היערכות מיוחדת של הצוות הרפואי והציוד, ולכן אנחנו מאפשרים לעשות אותו רק במקרים של ניתוחים קיסריים שנקבעו מראש (ניתוחים אלקטיביים) ולא בניתוחי חירום לדוגמה.

לכן, אם יולדת מעוניינת ללדת אצלנו בניתוח קיסרי באפס הפרדה, היא צריכה לבקש מראש כאשר היא קובעת את התאריך לניתוח.

אנחנו מבצעים ניתוחים קיסריים באפס הפרדה כל שבוע, שמחים וגאים להעניק את האופציה גם לנשים בניתוח קיסרי.

 

איך זה עובד? שלב אחרי שלב

  1. יש לקבוע מראש ניתוח קיסרי באפס הפרדה ולציין את זה בזמן קביעת תאריך הניתוח.
  2. ביום הניתוח עצמו ולאחר ביצוע הרדמה מקומית, למלווה ניתנת האפשרות להיכנס עם היולדת לחדר הניתוח.
  3. בניתוח אפשר לשלב מחיצה שקופה דרכה היולדת יכולה לראות את רגע יציאת הבייבי שלה לעולם! יש לבקש אותה מראש, בזמן קביעת התור לניתוח.
  4. מזל טוב! התינוק או התינוקת יצאו לאוויר העולם והם מוצמדים ישר לגוף האימא כדי לאפשר מגע "עור לעור" והנקה ראשונה.
  5. בסיום הניתוח, המיילדות מלוות את האם לחדר התאוששות מיוחד שהוקם עבור קיסרי באפס הפרדה. האמא המלווה והתינוק או התינוקת יישארו שם יחד כשעתיים תחת השגחת אחות התאוששות ואחות ילודים.
  6. האמא, התינוק והמלווה עוברים למחלקת אפס הפרדה, בה שוהות כל היולדות שבחרו במחלקה. עד שהיולדת תקום ותתפקד באופן עצמאי, המלווה שהיא בוחרת צריך לשהות איתה במחלקה כדי לתת לה יד עם הילוד החדש.
  7. "אפס הפרדה" זה לא אומר שאת לבד! במחלקה תקבלי הדרכה ואת כל הציוד הנדרש לטיפול בתינוק או בתינוקת שלך. אם יש לך שאלות או שתזדקקי לעזרה תוכלי לפנות לאחות במחלקה והיא תעזור בשמחה.

 

אם נקבע לך ניתוח קיסרי ואת מעוניינת ללדת באפס הפרדה, אל תוותרי על החלום!

אנחנו כאן להסביר, לענות ולפרט על השיטה ורוצים להעניק לך את חווית הלידה שתמיד חלמת עליה.

יש לך שאלות?

אשמח לקבל הטבות מיוחדות ומידע מעניין ושימושי משמיר יולדות

אפשר לעניין אותך?