לרקוד כל הדרך ללידה

כן כן, נשים יקרות, לידה היא בדיוק הזמן לנענע את האגן! אתן בטח ממלמלות לעצמכן מתחת לבטן: "ממש, הדבר האחרון שאני אחשוב עליו באמצע הטירוף זה להתחיל לרקוד". ובכן... בהחלט כן! ריקוד הוא דרך מצוינת לקדם לידה, לעזור לראש העובר להתבסס באגן ולקדם פתיחה. וזה, כידוע, כל מה שיולדת חולמת ברגעי הלידה.

שירה זיו חזקיאל, מיילדת ורקדנית בטן

למה לרקוד?

תנועתיות בלידה מומלצת ויעילה לכולן בתהליך הלידה כי היא דרך טבעית להקלה והתמודדות עם כאב ועוזרת להתקדמות תהליך הלידה. ריקוד, בשונה למשל מתרגילים מונוטוניים שיכולים לשעמם באיזשהו שלב, היא פעולה חווייתית ומהנה שקל וכיף להתמיד בה. תוכלו לרקוד יחד עם המלווה כדרך מעולה להעביר את הזמן בלידה, או לרקוד עם עצמכן, ותרוויחו שחרור פיסי ונפשי בריקוד אחד.

 

אבל בשביל לרקוד צריך אווירה

נכון! אז אבזרנו את כל חדרי הלידה שלנו במערכות שמע מתקדמות כדי שהיולדות שלנו יבחרו בדיוק את המוסיקה והשירים שיעזרו להן להתכנס לאווירה המיוחדת שהן מחפשות (גם אם הן לא רוקדות). המוסיקה משמעותית לריקוד ותוכלו לבחור מתוך עולם של מוזיקה: מריקודי בטן או מוזיקה קלאסית ועד נענוע האגן עם היפ הופ קצבי.

 

איך ריקוד יעזור לי בלידה?

כשאנשים ככלל, ויולדות בפרט, חשות כאב, פעמים רבות התגובה המיידית והרפלקסיבית של הגוף היא כיווץ, עצירה או פחד מתזוזה, כשלמעשה ההפך הוא הרצוי. בתהליך הלידה תנועה היא מרכיב חיובי ונחוץ. ריקוד יעזור לך מאוד ב:

  • הרפיה והרגעה של הגוף והשרירים
  • התכנסות לרגע המיוחד וחיבור לגוף ולמה שקורה לו
  • ריקוד עוזר לתינוק או לתינוקת לרדת בתעלת הלידה ולהתברג בצורה טובה יותר באגן
  • קידום הפתיחה ובכך קיצור זמן הלידה
  • שחרור אנדורפינים להם תפקיד חשוב בשיכוך כאב ובשיפור מצב הרוח והתחושות.

 

למי זה מתאים?

לכל מי שאוהבת מוזיקה ואוהבת לרקוד! ריקוד בלידה מתאים במיוחד ליולדות שמעוניינות בלידה טבעית ללא משככי כאבים, אבל גם ליולדות שכן לוקחות אפידורל ורוצות להעביר את הצירים הראשונים בכיף עד לביצוע האפידורל.

 

בשמיר יולדות אנחנו מעודדים ומקדמים את נושא הריקוד בלידה כעוד דרך טבעית להקלה ולשחרור מכאב! מוזמנת לפנות אלינו בכל שאלה או פרטים נוספים.

אז, אפשר להזמין אותך לרקוד?

 

יש לך שאלות?

אשמח לקבל הטבות מיוחדות ומידע מעניין ושימושי משמיר יולדות