אפס הפרדה

המרכז הרפואי שמיר שם דגש חזק על מתן חופש הבחירה לכל יולדת.

 

אנו מאמינים כי כל יולדת מגיעה ללידה כשהיא יודעת מה רצונה, וזכותה לבחור בטיפול המתאים לה ולאפשר לתינוק כניסה רכה ככל שניתן לחיים.

תפקידנו כמרכז רפואי הוא לספק סביבה ביתית, ביטחון ורוגע החיוניים לחוויית הלידה שלך.

בהתאם לכך, אנו מכבדים כל בחירה שלך, כל עוד צרכיך הרפואיים מאפשרים זאת כמובן – מתוך ידיעה ברורה כי הבחירה האישית שלך היא הטובה ביותר עבורך ועבור התינוק שלך.

 

השינוי המשמעותי ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לאשפוז היולדת לפני ואחרי הלידה נוגע לקשר שלה עם התינוק.

בעשור האחרון עבר המרכז הרפואי שמיר תהליך משמעותי בנושא זה, וכעת הדגש הוא על עידוד הקשר אם-תינוק הדוק ככל האפשר החל מרגע הלידה, ומתן אפשרות להורים להיות שותפים מלאים בקבלת החלטות הנוגעות לכלל הבדיקות והטיפולים הנדרשים לתינוק. 

 

במחלקת אפס הפרדה החדשה שלנו התינוק והיולדת שוהים ביחד מרגע הלידה ועד לשחרור מבית החולים. הם לא נדרשים להיפרד וכל הטיפול וההשגחה באם ובתינוק נעשה כשהם יחד.

 

הורים שבוחרים במסלול זה לוקחים אחריות מלאה על הטיפול בתינוק כאשר אחות יילודים מלווה, מדריכה ומסייעת בתהליך. כל הטיפולים והחיסונים שההורים בוחרים לבצע נעשים בנוכחותם, ועל כן יש חובת נוכחות של בן זוג/ מלווה עד לעצמאות מלאה של היולדת.

 

מחלקת יולדות במרכז הרפואי שמיר היא אחת המחלקות הראשונות בישראל שמאפשרת ליולדות שלה להנות מאפס הפרדה, גם אם ילדו בניתוח קיסרי. 

ניתוח קיסרי באפס הפרדה  דורש היערכות מיוחדת של הצוות הרפואי והציוד, ולכן אנו מאפשרים לעשות אותו רק במקרים של ניתוחים קיסריים שנקבעו מראש ( ניתוחים אלקטיביים) ולא בניתוחי חירום. 

במסגרת ההיערכות אנו מתאימים את כל התנאים לאפס הפרדה בחדר הניתוח, כך שהתינוק יכול להיות צמוד לאמא ממש מרגע הלידה. 

במרכז הרפואי שמיר מתבצעים מידי שבוע בימי רביעי בלבד ניתוחים קיסריים באפס הפרדה, ואנו שמחים וגאים להעניק את האפשרות הזו לכל יולדת המעוניינת בכך.

כל שעלייך לעשות הוא לבקש זאת מראש, כאשר נקבע לך תאריך לניתוח קיסרי. 

אם נקבע לך ניתוח קיסרי ואת מעוניינת ללדת באפס הפרדה, אל תוותרי על החלום! אנחנו כאן כדי להסביר , לענות ולפרט על השיטה, ורוצים להעניק לך את חווית הלידה שתמיד חלמת עליה. 

את מוזמנת תמיד לפנות למועדון היולדות שלנו כדי לקבל פרטים נוספים.

 

יש לך שאלות?

אשמח לקבל הטבות מיוחדות ומידע מעניין ושימושי משמיר יולדות